所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Locking Feature | Flip Lock |
| Current Rating | 0.300A |
| Features | Low Insertion Force (LIF) |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Voltage Rating | 30V |
| Pitch | 0.012" (0.30mm) |
| FFC, FCB Thickness | 0.20mm |
| Connector Type | Bottom Contacts |
| Contact Finish | Gold |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Height Above Board | 0.049" (1.25mm) |
| Standard Package | 2,500 |
| Termination | Solder |
| Number of Positions | 31 |
| Cable End Type | Tapered |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | HFQ531DKR |
| Mounting Angle | Right |
| Product Category | FFC & FPC Connectors |
| Contact Plating | Gold |
| Series | FH23 |
| Termination Style | SMD |
| Number of Positions / Contacts | 31 |
| Actuation Type | LIF |
| Product Type | Board Mount |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
咨询QQ
热线电话