所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | LCD Drivers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Number of Segments | 4 |
| Maximum Clock Frequency | 250 kHz |
| Operating Supply Voltage | 6 V to 25.5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 25 C |
| Package / Case | SOIC-20 Wide |
| Packaging | Reel |
| Attached Touch Screen | No |
| Maximum Power Dissipation | 1.4 W |
| Maximum Supply Current | 4 mA |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Life | End of Life: Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer. |
| Typical Operating Supply Voltage | 9|12|15|18|24 |
| Standard Package Name | SOIC W |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Operating Temperature | -25 |
| Maximum Power Dissipation | 1400 |
| Supplier Package | SOIC W |
| Maximum Operating Supply Voltage | 25.5 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 6 |
| Pin Count | 20 |
| Maximum Clock Frequency | 0.25 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 20-SOIC |
| Applications | LCD TV/Monitor |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 6 V ~ 25.5 V |
| Standard Package | 1,000 |
| Other Names | FAN7314AMXTR |
| Package/Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话