所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16UMLP EP |
| Operating Supply Voltage | 2.7 to 5.5 V |
| Number of Segments | 6 |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | LED Lighting Drivers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
| Maximum Supply Current | 4.4 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | WLCSP-16 |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Reel |
| Series | FAN5701 |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5 |
| Standard Package Name | DFN |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Package Height | 0.5(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| PCB | 16 |
| Package Width | 3 |
| Supplier Package | UMLP EP |
| Package Length | 3 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.7 |
| Pin Count | 16 |
| Number of Outputs | 6 |
| Type - Secondary | White LED |
| Internal Driver | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 16-UMLP (1.8x2.6) |
| Voltage - Output | 2 V ~ 4 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Type - Primary | Backlight |
| Frequency | 900kHz ~ 1.5MHz |
| Topology | PWM, Switched Capacitor (Charge Pump) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Application | Backlighting, Cell Phone |
| Dimming Operation | PWM |
| Output Current | 180mA |
| High Level Output Current | 180 mA |
| Unit Weight | 0.006243 oz |
| Other Names | FAN5701UMP15XCT |
| 内部驱动器 | Yes |
| 电压 - 输出 | 2 V ~ 4 V |
| 类型 - 初级 | Backlight |
| 操作温度 | -40°C ~ 85°C |
| 电压 - 电源 | 2.7 V ~ 5.5 V |
| 封装/外壳 | 16-UMLP |
| 频率 | 900kHz ~ 1.5MHz |
| 装配类型 | Surface Mount |
| 类型 - 次级 | White LED |
| 输出数 | 6 |
| 交流或直流输入电压 | 直流 |
| 输入电压 | 2.7 → 5.5 V |
| 输出电流 | 180mA |
| 额定电流 | 15mA |
| 封装类型 | UMLP |
| 针数目 | 16 |
| 应用 | 背光、手机 |
| 调光操作 | PWM |
| Brand | Fairchild Semiconductor |
| Supply Current - Max | 4.4 mA |
咨询QQ
热线电话