所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 5SC-70 |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | LED Lighting Drivers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
| Maximum Supply Current | 35 uA |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SC-70-5 |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Series | FAN5646 |
| Supplier Package | SC-70 |
| Standard Package Name | SOT-323 |
| EU RoHS | Compliant |
| Package Height | 1(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 1.25 |
| PCB | 5 |
| Package Length | 2 |
| Pin Count | 5 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Number of Outputs | 1 |
| Internal Driver | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SC-70-5 |
| Constant Current | Yes |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Type - Primary | LED Blinker |
| Other Names | FAN5646S700XTR |
| Topology | Linear, High Side |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Unit Weight | 0.000635 oz |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Rad Hardened | No |
| Package Type | SC-70 |
| Brand | Fairchild Semiconductor |
| Supply Current - Max | 35 uA |
咨询QQ
热线电话