所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 6MLP EP |
| Type | Step Down |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Voltage | 1.82 V |
| Maximum Output Current | 0.6 A |
| Operating Supply Voltage | 2.7 to 5.5 V |
| Minimum Input Voltage | 2.7 V |
| Maximum Input Voltage | 5.5 V |
| Switching Frequency | 3000(Typ) kHz |
| Efficiency | 90 % |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Efficiency | 90 |
| Switching Frequency | 3000(Typ) |
| Output Type | Fixed |
| Package Width | 3 |
| PCB | 6 |
| Minimum Input Voltage | 2.7 |
| EU RoHS | Compliant |
| Switching Regulator | Yes |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | MLP EP |
| Standard Package Name | QFN |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Package Length | 3 |
| Pin Count | 6 |
| Package Height | 0.75(Max) |
| Output Voltage | 1.82 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Output Current | 0.6 |
| Maximum Input Voltage | 5.5 |
| Lead Shape | No Lead |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency - Switching | 3MHz |
| Supplier Device Package | 6-MLP (3x3) |
| Current - Output | 600mA |
| Voltage - Output | 1.82V |
| Voltage - Input | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Package/Case | 6-MLP |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Product Category | Voltage Regulators - Switching Regulators |
| Output Current | 600 mA |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Series | FAN5350 |
| Unit Weight | 0.007302 oz |
| Input Voltage MAX | 5.5 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | MLP-6 |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage MIN | 2.7 V |
| Other Names | FAN5350MPXCT |
| Brand | Fairchild Semiconductor |
| Topology | Buck |
咨询QQ
热线电话