所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 6WLCSP |
| Function | Microphone |
| Amplifier Type | Class-AB |
| Output Type | 1-Channel Mono |
| Mounting | Surface Mount |
| Typical Voltage Gain | 15.7 dB |
| Total Harmonic Distortion Noise | 0.01 % |
| Minimum Single Supply Voltage | 1.64 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 3.63 V |
| Operating Temperature | -30 to 85 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Features | ADC, Microphone |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 6-WLCSP |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case | 6-XFBGA, WLCSP |
| Voltage - Supply | 1.64 V ~ 3.63 V |
| Type | Class AB |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | FAN3850TUC15X35CT |
| Application | Microphone |
| Dimensions | 0.860 x 1.260 x 0.197mm |
| Height | 0.197mm |
| Length | 0.860mm |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Temperature | -30 °C |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Package Type | WL-CSP |
| Pin Count | 6 |
| Power Supply Type | Single |
| Typical Gain Bandwidth Product | 10MHz |
| Typical Single Supply Voltage | 1.8 V |
| Width | 1.260mm |
| Operating Supply Voltage | 1.64 V to 3.63 V |
| THD plus Noise | 10 % |
| Maximum Power Dissipation | 0.85 mW |
| Available Set Gain | 15.7 dB |
| Series | FAN3850T |
| Operating Temperature Range | - 30 C to + 85 C |
| Unit Weight | 0.002328 oz |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Supply Voltage - Max | 3.63 V |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Supply Voltage - Min | 1.64 V |
| Supply Current | 420 uA |
| RoHS | RoHS Compliant |
| 供应商器件封装 | 6-WLCSP |
| 电压 - 电源 | 1.64 V ~ 3.63 V |
| 特性 | ADC, Microphone |
| 封装/外壳 | 6-XFBGA, WLCSP |
| 类型 | Class AB |
| 输出类型 | 1-Channel (Mono) |
| 放大器类型 | 低功耗 |
| 封装类型 | WLCSP |
| Board Level Components | Y |
| 最高工作温度 | +85 °C |
| 高度 | 0.197mm |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 电源类型 | 单 |
| 最低工作温度 | -30 °C |
| 典型单电源电压 | 1.8 V |
| 宽度 | 1.260mm |
| 尺寸 | 0.86 x 1.26 x 0.197mm |
| 应用 | 麦克风 |
| 引脚数目 | 6 |
| 长度 | 0.86mm |
| 典型增益带宽积 | 10MHz |
| 每片芯片通道数目 | 1 |
| Operating Supply Current | 420 uA |
| Product | Microphone Preamplifiers |
| PSRR - Power Supply Rejection Ratio | - 80 dBFS |
| Brand | Fairchild Semiconductor |
| Pd - Power Dissipation | 0.85 mW |
| Class | Other |
咨询QQ
热线电话