所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Typical Single Supply Voltage | 1.8 |
| Mounting | Surface Mount |
| Rail to Rail | No |
| Package Width | 0.86 |
| PCB | 6 |
| Function | Microphone |
| EU RoHS | Compliant |
| Total Harmonic Distortion Noise | 0.01% |
| Output Type | 1-Channel Mono |
| Minimum Operating Temperature | -30 |
| Supplier Package | WLCSP |
| Standard Package Name | BGA |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Output Signal Type | Single |
| Maximum Single Supply Voltage | 3.63 |
| Input Signal Type | Single |
| Package Length | 1.26 |
| Pin Count | 6 |
| Minimum Single Supply Voltage | 1.64 |
| Package Height | 0.2 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Power Supply Type | Single |
| Amplifier Type | Class-AB |
| Features | ADC, Microphone |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Standard Package | 3,000 |
| Supplier Device Package | 6-WLCSP |
| Package / Case | 6-XFBGA, WLCSP |
| Voltage - Supply | 1.64 V ~ 3.63 V |
| Type | Class AB |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | FAN3850TUC13X35CT |
| Application | Microphone |
| Dimensions | 0.860 x 1.260 x 0.197mm |
| Height | 0.197mm |
| Length | 0.860mm |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Temperature | -30 °C |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Package Type | WL-CSP |
| Typical Gain Bandwidth Product | 10MHz |
| Typical Single Supply Voltage | 1.8 V |
| Width | 1.260mm |
| Operating Supply Voltage | 1.64 V to 3.63 V |
| THD plus Noise | 10 % |
| Operating Temperature Range | - 30 C to + 85 C |
| Available Set Gain | 15.7 dB, 13.7 dB |
| Series | FAN3850T |
| Unit Weight | 0.002328 oz |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Maximum Input Resistance | 100 GOhms |
| Supply Voltage - Max | 3.63 V |
| Supply Voltage - Min | 1.64 V |
| Supply Current | 420 uA |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -30C to 85C |
| Operational Class | Class-AB |
| Audio Amplifier Function | Microphone |
| Total Harmonic Distortion | 0.01 |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Dual Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Power Supply Requirement | Single |
| Audio Amplifier Output Configuration | 1-Channel Mono |
| Dual Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Rail/Rail I/O Type | No |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Max) | 3.63 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 1.8 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| 放大器类型 | 低功耗 |
| 封装类型 | WLCSP |
| 最高工作温度 | +85 °C |
| 高度 | 0.197mm |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 电源类型 | 单 |
| 最低工作温度 | -30 °C |
| 典型单电源电压 | 1.8 V |
| 宽度 | 1.260mm |
| 尺寸 | 0.86 x 1.26 x 0.197mm |
| 应用 | 麦克风 |
| 引脚数目 | 6 |
| 长度 | 0.86mm |
| 典型增益带宽积 | 10MHz |
| 输出类型 | 1 通道单声道/1 通道立体声 |
| 每片芯片通道数目 | 1 |
| Operating Supply Current | 420 uA |
| Product | Microphone Preamplifiers |
| Brand | Fairchild Semiconductor |
| Class | Other |
咨询QQ
热线电话