所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | No |
| Input Voltage MAX | 5.5 V |
| Output Voltage | 1.2 V |
| Dropout Voltage (Max) | 400 mV |
| Output Current | 180 mA |
| Load Regulation | 2.5 % |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Type | Fixed |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOT-23-5 |
| Input Voltage MIN | + 2.7 V |
| Line Regulation | 0.3 % / V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Regulation Accuracy | 1 % |
| Life | Obsolete |
咨询QQ
热线电话