所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Low Dropout Regulators - LDO |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage MAX | 10 V |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Dropout Voltage (Max) | 1.2 V at 1.3 A |
| Output Current | 1 A |
| Load Regulation | 30 mV |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Type | Fixed |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | TO-252 AA |
| Input Bias Current (Max) | 1 mA |
| Line Regulation | 2 mV |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Voltage Regulation Accuracy | 2.5 % |
| Part # Aliases | FAN1540DX_NL |
| Life | Obsolete |
| Regulator Topology | Positive Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Regulators | 1 |
| Standard Package | 2,500 |
| Supplier Device Package | TO-252-3 |
| Voltage - Output | 3.3V |
| Voltage - Dropout (Typical) | 0.9V @ 1.3A |
| Current - Output | 1.3A |
| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| Voltage - Input | Up to 10V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话