所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Connection Method | Cable |
| Ingress Protection | IP67 |
| Sensing Method | Through-Beam |
| Voltage - Supply | 12 V ~ 24 V |
| Sensing Distance | 5.9" (15cm) |
| Cable Length | 78.740" (2000.00mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 55°C |
| Standard Package | 1 |
| Response Time | 0.5ms |
| Light Source | Red LED |
| Other Names | 1110-2157 |
| Output Configuration | NPN - Open Collector |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| BodyStyle | Rectangular |
| Brand/Series | EX-10 |
| Current,Switching | 50mA |
| Function | Proximity |
| IPRating | IP67 |
| Output | NPN |
| PrimaryType | Photoelectric |
| Range,Measurement | 150mm |
| SensingMode | Through-Beam |
| Technology | Photoelectric |
| Termination | Cable |
| Type | ThruBeam |
| Voltage,Supply | 24VDC |
| Voltage,Switching | 30VDC |
| Dimensions L x W x H | 14.5 x 3.5 x 10 mm |
| Sensor type | Through-beam sensor |
| Light type | LED, red |
| Load current | 25 |
| Length | 14.5 |
| Height | 10 |
| Width | 3.5 |
| Connection | Cable 2 m |
| Operating temperature | -25...+55 °C |
| Operating voltage | 12...24 VDC |
| Response time | 0.5 ms |
| Switching type | Light ON |
| Protection rating | IP 67 |
| Switching interval | 150 mm |
咨询QQ
热线电话