所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Leads | for PCB, angled |
| Multiplicity | 1 |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| DC contacts rating (at resistance load) | 0.5 A / 12 VDC |
| Dimensions | see |
| Mounting | THT |
| Number of terminals | 3 |
| Contacts configuration | SPDT |
| Gross weight | 0.58 g |
| Stable positions number | 2-position |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Switch type | slide |
| Knob height | 2mm |
| Min insulation resistance | 10000MΩ |
| Body dimensions | 10 x 2.5 x 6.5mm |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| spg | 530 |
| Collective package [pcs] | 530 |
| Number of positions | 2 |
| Max contact resistance: | 30mΩ |
| Switching method | ON-ON |
咨询QQ
热线电话