所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Accuracy | +/- 0.25 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Device Function | Multiple Channel Temperature Sensor |
| Output Type | Digital, Analog |
| Digital Output - Number of Bits | 8 bit |
| Packaging | Reel |
| Digital Output - Bus Interface | 2-Wire, I2C, SMBus |
| Supply Voltage - Max | 3.6 V |
| Shutdown | No |
| Package / Case | DFN-10 |
| Supply Voltage - Min | 3 V |
| Configuration | Local, Remote |
| Supply Current | 1120 uA |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| IC Output Type | :Digital |
| Sensing Accuracy Range | :± 2°C |
| Sensing Temperature Min | :-64°C |
| Sensing Temperature Max | :191°C |
| Supply Voltage Min | :3V |
| Supply Voltage Max | :3.6V |
| Sensor Case Style | :DFN |
| No. of Pins | :10 |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | :No SVHC (16-Dec-2013) |
| Weight (kg) | 0.000012 |
| Tariff No. | 85423990 |
咨询QQ
热线电话