所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | LCD Numeric Display Modules |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Packaging | Reel |
| Voltage - Forward (Vf) Typ | 2V |
| Display Type | 7-Segment |
| Digit/Alpha Size | 0.20" (5.08mm) |
| Color | Yellow |
| Common Pin | Common Cathode |
| Size / Dimension | 0.315" H x 0.283" W x 0.098" D (8.00mm x 7.20mm x 2.50mm) |
| Millicandela Rating | 16.3mcd |
| Number of Characters | 1 |
| Wavelength - Peak | 591nm |
| Standard Package | 1,500 |
| Current - Test | 10mA |
| Power Dissipation (Max) | 60mW |
| Package/Case | 10-SMD, No Lead |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Package / Case | 10-SMD, No Lead |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2V |
咨询QQ
热线电话