所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SOIC |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Type | Voltage Feedback Amplifier |
| Typical Gain Bandwidth Product | 100 MHz |
| Typical Slew Rate | 200@5V V/us |
| Rail to Rail | Rail to Rail Output |
| Maximum Supply Current | 2.4@5V mA |
| Maximum Input Offset Voltage | 6@5V mV |
| Maximum Input Bias Current | 1.5(Typ)@5V uA |
| Typical Input Noise Voltage Density | 10@5V nV/rtHz |
| Minimum CMRR | 70 dB |
| Shut Down Support | Yes |
| Minimum Single Supply Voltage | 3 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 5 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Typical Inverting Input Noise Current Density | 0.8@5V pA/rtHz |
| Typical NonInverting Input Noise Current Density | 1@5V pA/rtHz |
| Typical Voltage Gain | 90 dB |
| Standard Package | Bulk |
| Current - Output / Channel | 65mA |
| Amplifier Type | Voltage Feedback |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 200MHz |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Packaging | Tube |
| Current - Supply | 2mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 3 V ~ 5 V, ±1.5 V ~ 2.5 V |
| Slew Rate | 200 V/µs |
| Current - Input Bias | 1.5µA |
| Voltage - Input Offset | 800µV |
| Number of Circuits | 1 |
| Gain Bandwidth Product | 100MHz |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 97 |
| Shutdown | Shutdown |
| Technology | Bipolar |
| Common Mode Rejection Ratio - Min | 70 dB |
| Input Offset Voltage | 6 mV |
| Number of Channels | 1 Channel |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | SOIC-8 |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Supply Current | 2.4 mA |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Bias Current - Max | 1.5 uA |
| 封装类型 | SOIC |
| Board Level Components | Y |
| 典型电压增益 | 90 dB |
| 典型增益带宽积 | 100MHz |
| 最高工作温度 | +85 °C |
| 典型转换速率 | 200V/µs |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 电源类型 | 单 |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 高度 | 1.5mm |
| 宽度 | 4mm |
| 尺寸 | 5 x 4 x 1.5mm |
| 引脚数目 | 8 |
| 长度 | 5mm |
| 每片芯片通道数目 | 1 |
| 输出类型 | 轨至轨 |
| 典型输入电压噪声密度 | 10nV/√Hz |
| Supply Type | Single |
| Operating Supply Current | 2.4 mA |
| Ib - Input Bias Current | 1.5 uA |
| PSRR - Power Supply Rejection Ratio | 75 dB |
| Product | Operational Amplifiers |
| GBP - Gain Bandwidth Product | 100 MHz |
| Brand | Intersil |
| SR - Slew Rate | 200 V/us |
| en - Input Voltage Noise Density | 10 nV/sqrt Hz |
| Length | 5 mm (Max) |
| Supply Voltage - Max | 5 V |
| In - Input Noise Current Density | 1 pA/sqrt Hz |
| Supply Voltage - Min | 3 V |
| Voltage Gain dB | 90 dB |
| Vos - Input Offset Voltage | 6 mV |
| Series | EL8100 |
| Height | 1.5 mm (Max) |
| Mounting Style | SMD/SMT |
咨询QQ
热线电话