所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Acceleration Sensor Development Tools |
| RoHS | No |
| Packaging | Bulk |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Life | Obsolete |
| Sensor Type | Accelerometer, 3 Axis |
| Sensitivity | 1024 LSb/g |
| Supplied Contents | Board |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 3.6 V |
| Utilized IC / Part | LIS3L02DQX |
| Standard Package | 1 |
| Interface | I²C, SPI |
| Other Names | 497-4921 |
| Sensing Range | ±2g |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| 传感器类型 | Accelerometer, 3 Axis |
| 电压 - 电源 | 2.7 V ~ 3.6 V |
| 接口 | I²C, SPI |
| 使用的 IC/零件 | LIS3L02DQX |
| 感应范围 | ±2g |
| 所含物品 | Board |
| 灵敏度 | 1024 LSb/g |
咨询QQ
热线电话