所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Acceleration Sensor Development Tools |
| RoHS | No |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Life | Obsolete |
| EU RoHS | Supplier Unconfirmed |
| Sensor Type | Accelerometer, 3 Axis |
| Sensitivity | Vdd/5 V/g |
| Supplied Contents | Board |
| Voltage - Supply | 3.7 V ~ 18 V |
| Utilized IC / Part | LIS3L02AL |
| Standard Package | 1 |
| Interface | IC |
| Other Names | 497-4920 |
| Sensing Range | ±2g |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话