所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Subcategory | Hoses |
| Lead Time | 30 Days |
| rohs | Not Applicable |
| Application | For protection of fiber optic cable, installation of instrumentation and control cable, indoor/outdoor lighting, packaging equipment, marine and shipboard wiring, flexing component wiring protection, on robots, graphic arts equipment |
| Color | Black |
| Conduit Type | Flexible Non Metallic |
| Diameter | 2.02-2.045 " |
| Diameter, Inner | 2.045 in. |
| Diameter, Inside | 2.02-2.045 " |
| Diameter, Outer | 2.375 in. |
| Material | Polyvinylchloride |
| Package Quantity | 50 ft. |
| Protection Class | Tubing, Flexible |
| Size | 2 in. |
| Special Features | Liquidtight |
| Standards | UL Recognized, CSA Certified |
| Temperature Range | -18 to +60 °C |
| Style | Flex Tubing |
| Temperature | -40 C to 75 C |
| Trade Size - in | 2 |
| Jacket | PVC |
| Length | 50-ft |
| Manufacturer Series | XTRAFLEX |
| Location | INDOOR |
咨询QQ
热线电话