所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 48LQFP |
| Family Name | DSP56F8xx |
| Program Memory Type | Flash |
| Program Memory Size | 16 KB |
| Maximum Speed | 60 MHz |
| Data Bus Width | 16 Bit |
| RAM Size | 4 KB |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Interface Type | SCI/SPI |
| On-Chip ADC | 2(4-chx12-bit) |
| Number of Programmable I/Os | 11 |
| Watchdog | 1 |
| Standard Package | Trays |
| Product Category | Digital Signal Processors & Controllers - DSP, DSC |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Core | 56800 |
| Data RAM Size | 1 KB |
| Maximum Clock Frequency | 60 MHz |
| Number of Timers | 1 |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Package / Case | LQFP-48 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Core Architecture | CISC |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Tray |
| Processor Series | DSP56F8xx |
| Product | DSCs |
| Factory Pack Quantity | 250 |
| Mounting | Surface Mount |
| ADC Bits | 12/12 |
| Package Width | 7 |
| PCB | 48 |
| ADC Channels | 4/4 |
| EU RoHS | Compliant |
| Instruction Set Architecture | CISC |
| SPI | 1 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | LQFP |
| Standard Package Name | QFP |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Clock Rate | 60 |
| Data Bus Width | 16 |
| Programmability | Yes |
| Maximum Speed | 60 |
| Package Length | 7 |
| CECC Qualified | No |
| Minimum Operating Supply Voltage | 3 |
| Pin Count | 48 |
| Package Height | 1.45(Max) |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Core Processor | 56800 |
| Core Size | 16-Bit |
| Oscillator Type | Internal |
| Data Converters | A/D 8x12b |
| Connectivity | SCI, SPI |
| Number of I /O | 11 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3 V ~ 3.6 V |
| Peripherals | POR, PWM, WDT |
| Speed | 60MHz |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Type | 56F8xx |
| Unit Weight | 0.006288 oz |
| Family / Core | 56F8xx |
| Series | DSP56F801 |
| Frequency (Max) | 60 MHz |
| Total Internal Ram Size | 4KB kB |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Package Type | LQFP |
| Number of Timers - General Purpose | 1 |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Operating Temperature (Min) | -40C |
| Device Core Size | 16 b |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Cpu Family | 56F8xx |
| Programmable | Yes |
| # I/Os (Max) | 11 |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 3.3 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 3 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 3.6 V |
| Frequency | 60 MHz |
| MMAC | :30 |
| Core Frequency | :60MHz |
| Core Supply Voltage | :3.3V |
| Digital IC Case Style | :LQFP |
| No. of Pins | :48 |
| Embedded Interface Type | :SCI, SPI |
| No. of I/O's | :11 |
| Supply Voltage Min | :3V |
| Supply Voltage Max | :3.6V |
| Flash Memory Size | :16KB |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :MSL 3 - 168 hours |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Supply Voltage Range | :3V to 3.6V |
| Termination Type | :SMD |
| Weight (kg) | 0.00007 |
| Tariff No. | 85423190 |
咨询QQ
热线电话