所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 20SOIC W |
| Time Format | HH:MM:SS |
| Date Format | DW:DM:M:Y |
| Function | Clock/Calendar/Alarm/Battery Backup/Interrupt |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Bus Type | Serial (4-Wire, SPI) |
| User RAM | 256 byte |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Features | Alarm, Leap Year, Square Wave Output, SRAM, TCXO/Crystal |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 20-SOIC W |
| Packaging | Tube |
| Memory Size | 256B |
| Voltage - Supply | 2 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Supply, Battery | 2 V ~ 3.8 V |
| Interface | SPI |
| Type | Clock/Calendar |
| Other Names | DS3234SN |
| Package/Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 13 x 7.6 x 2.35mm |
| Functions | Battery Backup, Calendar, Clock, SRAM |
| Height | 2.35mm |
| Length | 13mm |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2 V |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | SO |
| Pin Count | 20 |
| Width | 7.6mm |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| RTC Memory Size | 256 B |
| RTC Bus Interface | Serial |
| Series | DS3234SN |
| Battery Backup Switching | Yes |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Package / Case | SOIC-20 |
| Supply Voltage - Min | 2 V |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Clock IC Type | :RTC |
| Supply Voltage Min | :2V |
| Supply Voltage Max | :5.5V |
| Digital IC Case Style | :SOIC |
| No. of Pins | :20 |
| IC Interface Type | :SPI |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Memory Configuration | :32Byte x 8 |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Supply Voltage Range | :2V to 5.5V |
| Weight (kg) | 0.000789 |
| Tariff No. | 85423190 |
| Current - Timekeeping (Max) | 120µA ~ 160µA @ 3.63V ~ 5.5V |
| Case | SO20 |
| Supply voltage | 2.7...5.5V DC |
| Integrated circuits features | extremely accurate |
| Mounting | SMD |
| Integrated circuit type | RTC circuit |
| Storage capacity | 256B |
| Date format | YY-MM-DD |
| spg | 30 |
| Gross weight | 1.23 g |
| Frequency | 32768Hz |
| Kind of memory | NV SRAM |
| Time keeping current | 1500nA |
| Output voltage | 0.4...4.6V |
| Clock format | HH:MM:SS |
| DC supplying current | 700µA |
| Collective package [pcs] | 30 |
| Multiplicity | 1 |
咨询QQ
热线电话