所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 20SOIC W |
| Time Format | HH:MM:SS |
| Date Format | DW:DM:M:Y |
| Function | Clock/Calendar/Alarm/Battery Backup/Interrupt |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Bus Type | Serial (4-Wire, SPI) |
| User RAM | 256 byte |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Standard Package | Bulk |
| メーカ | Maxim Integrated |
| RoHS | 免責による RoHS 準拠 |
| 機能 | Clock, Calendar, Alarm, Interrupt |
| RTC バス インタフェース | Serial |
| 時間形式 | HH:MM:SS |
| RTC メモリ サイズ | 256 B |
| 供給電圧 - 最大 | 5.5 V |
| 供給電圧 - 最小 | 2 V |
| 最高動作温度 | + 70 C |
| 最低動作温度 | 0 C |
| 取り付け様式 | SMD/SMT |
| パッケージ/ケース | SOIC-20 |
| パッケージ化 | Bulk |
| 電池バックアップ スイッチング | Yes |
| シリーズ | DS3234 |
| Life | 製造中止 |
| Features | Alarm, Leap Year, Square Wave Output, SRAM, TCXO/Crystal |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 20-SOIC W |
| Packaging | Tube |
| Memory Size | 256B |
| Voltage - Supply | 2 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Supply, Battery | 2 V ~ 3.8 V |
| Interface | SPI |
| Type | Clock/Calendar |
| Other Names | DS3234S |
| Package/Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 13 x 7.6 x 2.35mm |
| Functions | SRAM |
| Height | 2.35mm |
| Length | 13mm |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature | +70 °C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2 V |
| Minimum Operating Temperature | 0 °C |
| Package Type | SOIC |
| Pin Count | 20 |
| Width | 7.6mm |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| RTC Memory Size | 256 B |
| RTC Bus Interface | Serial |
| Series | DS3234S |
| Battery Backup Switching | Yes |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Package / Case | SOIC-20 |
| Supply Voltage - Min | 2 V |
| Clock IC Type | :RTC |
| Supply Voltage Min | :2V |
| Supply Voltage Max | :5.5V |
| Digital IC Case Style | :SOIC |
| No. of Pins | :20 |
| IC Interface Type | :SPI |
| Operating Temperature Min | :0°C |
| Operating Temperature Max | :70°C |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Base Number | :3234 |
| Clock Frequency | :32.768kHz |
| IC Case Style | :SOIC |
| Memory Configuration | :256 x 8 |
| No. of Outputs | :1 |
| Operating Temperature Range | :0°C to +70°C |
| RTC Features | :Square-Wave Output |
| Supply Voltage Range | :2V to 5.5V |
| Termination Type | :SMD |
| Voltage Vcc | :3.3V |
| Voltage Vcc Min | :2.3V |
| Weight (kg) | 0.0001 |
| Tariff No. | 85423990 |
| Current - Timekeeping (Max) | 120µA ~ 160µA @ 3.63V ~ 5.5V |
咨询QQ
热线电话