所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16SOIC |
| Type | Line Driver |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Maximum Voltage Gain | 6(Typ) dB |
| Power Supply Type | Dual |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±4.5 V |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±18 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Rail to Rail | No |
| Package Width | 7.6(Max) |
| Package Length | 10.5(Max) |
| PCB | 16 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±18 |
| Packaging | Tape and Reel |
| EU RoHS | Compliant |
| Output Type | Differential |
| Minimum CMRR | 46 |
| Number of Elements per Chip | 3 |
| Maximum Voltage Gain | 6(Typ) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SOIC |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±4.5 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±18 |
| Maximum Input Resistance | 0.01(Typ)@±18V |
| Pin Count | 16 |
| Package Height | 2.35(Max) |
| Minimum PSRR | 80 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Applications | Consoles, Drivers, Processors |
| Package/Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Supply Type | Dual |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Product | Audio Line Drivers / Receivers |
| Product Category | Audio Amplifiers |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Available Set Gain | 6 dB |
| Series | DRV134 |
| Common Mode Rejection Ratio - Min | 46 dB |
| Dual Supply Voltage | +/- 18 V |
| Unit Weight | 0.014829 oz |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOIC-16 |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Audio Load Resistance | 10 kOhms |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Package Type | SOIC |
| Number of Elements | 3 |
| Common Mode Rejection Ratio | 46 dB |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Input Resistance | 0.01 MOhm |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �18 V |
| Voltage Gain dB | 6 dB |
| Power Supply Requirement | Dual |
| Dual Supply Voltage (Min) | �4.5 V |
| Rail/Rail I/O Type | No |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �18 V |
| Power Supply Rejection Ratio | 80 dB |
| Status | ACTIVE |
| Package | Pins | SOIC (DW) | 16 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 1000 | LARGE T&R |
| Common Mode Input Range | 15 |
| Functional Diagram | fbd_sbos094b.gif |
| Iq | 5.2 |
| Package Group | PDIP SOIC |
| Vmin | 9 |
| Vmax | 36 |
| Datasheet | SBOS094B |
| Gain | 2 |
| Small-Signal Bandwidth | 1.5 |
| Slew Rate | 15 |
| Input Offset (+/-) | 10000 |
咨询QQ
热线电话