所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8PDIP |
| Type | Line Driver |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Maximum Voltage Gain | 6(Typ) dB |
| Power Supply Type | Dual |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±4.5 V |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±18 V |
| Mounting | Through Hole |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Rail to Rail | No |
| Package Width | 6.6(Max) |
| Package Length | 10.16(Max) |
| PCB | 8 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±18 |
| Packaging | Tube |
| EU RoHS | Compliant |
| Output Type | Differential |
| Minimum CMRR | 46 |
| Number of Elements per Chip | 3 |
| Maximum Voltage Gain | 6(Typ) |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | PDIP |
| Standard Package Name | PDIP |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±4.5 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±18 |
| Maximum Input Resistance | 0.01(Typ)@±18V |
| Pin Count | 8 |
| Package Height | 5.08(Max) - 0.51(Min) |
| Minimum PSRR | 80 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Applications | Consoles, Drivers, Processors |
| Package/Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Package Type | PDIP |
| Number of Elements | 3 |
| Common Mode Rejection Ratio | 46 dB |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Input Resistance | 0.01 MOhm |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �18 V |
| Voltage Gain dB | 6 dB |
| Power Supply Requirement | Dual |
| Dual Supply Voltage (Min) | �4.5 V |
| Rail/Rail I/O Type | No |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �18 V |
| Power Supply Rejection Ratio | 80 dB |
| Device Type | :Differential Line Driver |
| IC Interface Type | :(Not Applicable) |
| Supply Voltage Min | :4.5V |
| Supply Voltage Max | :18V |
| Driver Case Style | :DIP |
| No. of Pins | :8 |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Amplifier Case Style | :DIP |
| Amplifier Type | :Low Distortion |
| Bandwidth | :1.5MHz |
| Base Number | :134 |
| Gain dB Max | :2dB |
| IC Generic Number | :134 |
| Input Offset Voltage Max | :10000µV |
| No. of Amplifiers | :3 |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Slew Rate | :15V/µs |
| Supply Current | :5.2mA |
| Supply Voltage Range | :± 4.5V to ± 18V |
| Termination Type | :Through Hole |
| Weight (kg) | 0.000074 |
| Tariff No. | 85423190 |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Status | ACTIVE |
| Package | Pins | PDIP (P) | 8 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 50 | TUBE |
| Common Mode Input Range | 15 |
| Functional Diagram | fbd_sbos094b.gif |
| Iq | 5.2 |
| Package Group | PDIP SOIC |
| Vmin | 9 |
| Vmax | 36 |
| Datasheet | SBOS094B |
| Gain | 2 |
| Small-Signal Bandwidth | 1.5 |
| Input Offset (+/-) | 10000 |
咨询QQ
热线电话