所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 8(Max) X 7(Max) |
| Mounting | Through Hole |
| Capacitance Value | 150 pF |
| Voltage | 10000 Vdc |
| Tolerance | 20 % |
| Dielectric | B |
| Lead Pitch For Radial | 9.5 mm |
| Product Diameter | 8(Max) mm |
| Operating Temperature | -25 to 100 °C |
| Termination Style | Radial |
| Product Depth | 7(Max) mm |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Ceramic Disc Capacitors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 150 pF |
| Voltage Rating | 10 kV |
| Operating Temperature Range | - 25 C to + 85 C |
| Product | High Voltage Ceramic Disc Capacitors |
| Case Diameter | 8 mm |
| Lead Spacing | 9.5 mm |
| Packaging | Bulk |
| Series | DHR |
| Factory Pack Quantity | 200 |
| Temperature Coefficient / Code | 10 % |
| Lead Diameter | 0.65 |
| Type | Ceramic Disc |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 100 |
| Product Diameter | 8(Max) |
| Product Depth | 7(Max) |
| Seated Plane Height | 12(Max) |
| Lead Pitch For Radial | 9.5 |
| Unit Pack | 200 |
| MOQ | 200 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Rated | 10000V (10kV) |
| Lead Style | Straight |
| Temperature Coefficient | B |
| Height - Seated (Max) | 0.512" (13.00mm) |
| Size / Dimension | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Applications | General Purpose |
| Features | High Voltage |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话