所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 15(Max) X 7(Max) |
| Mounting | Through Hole |
| Capacitance Value | 0.001 uF |
| Voltage | 10000 Vdc |
| Tolerance | 20 % |
| Dielectric | B |
| Lead Pitch For Radial | 9.5 mm |
| Product Diameter | 15(Max) mm |
| Operating Temperature | -25 to 100 °C |
| Termination Style | Radial |
| Product Depth | 7(Max) mm |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Ceramic Disc Capacitors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 1000 pF |
| Voltage Rating | 10 kV |
| Operating Temperature Range | - 25 C to + 85 C |
| Product | High Voltage Ceramic Disc Capacitors |
| Capacitance - nF | 1 nF |
| Capacitance - uF | 0.001 uF |
| Case Diameter | 15 mm |
| Lead Spacing | 9.5 mm |
| Packaging | Bulk |
| Series | DHR |
| Factory Pack Quantity | 200 |
| Temperature Coefficient / Code | 10 % |
| Lead Diameter | 0.65 |
| Type | Ceramic Disc |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 100 |
| Product Diameter | 15(Max) |
| Product Depth | 7(Max) |
| Seated Plane Height | 19(Max) |
| Lead Pitch For Radial | 9.5 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Rated | 10000V (10kV) |
| Lead Style | Straight |
| Temperature Coefficient | B |
| Height - Seated (Max) | 0.787" (20.00mm) |
| Size / Dimension | 0.591" Dia (15.00mm) |
| Applications | General Purpose |
| Features | High Voltage |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Depth | 7mm |
| Length | 15mm |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Tolerance Minus | -20% |
| Tolerance Plus | +20% |
| Product Range | :MURATA - DHR Series |
| Capacitance Tolerance | :± 20% |
| Dielectric Characteristic | :B |
| Capacitor Terminals | :Radial Leaded |
| Operating Temperature Min | :-25°C |
| Operating Temperature Max | :100��C |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Weight (kg) | 0.00001 |
| Tariff No. | 85416000 |
| Terminal pitch | 9.5mm |
| Gross weight | 3.13 g |
| Capacitor type | ceramic |
| Operating voltage | 10kV |
| Multiplicity | 1 |
| Collective package [pcs] | 50 |
| spg | 50 |
咨询QQ
热线电话