所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 28PDIP |
| Type | Analog Multiplexer |
| Maximum On Resistance | 120@12V Ohm |
| Maximum Propagation Delay Bus to Bus | 300@±15V|450@12V ns |
| Multiplexer Architecture | 16:1 |
| Maximum Turn-Off Time | 300@12V ns |
| Maximum Turn-On Time | 600@12V ns |
| Chip Enable Signals | Yes |
| Configuration | Single 16:1 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±5 V |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±20 V |
| Minimum Single Supply Voltage | 5 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 34 V |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Unit Pack | 143 |
| MOQ | 429 |
| Function | Multiplexer |
| Circuit | 1 x 16:1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | 28-PDIP |
| Voltage Supply Source | Single, Dual Supply |
| Packaging | Tube |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply | 80µA |
| On-State Resistance | 100 Ohm |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 5 V ~ 34 V, ±5 V ~ 20 V |
| Package/Case | 28-DIP (0.600", 15.24mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 39.7 x 14.73 x 4.95mm |
| Height | 4.95mm |
| Input Signal Type | Single Ended |
| Length | 39.7mm |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Output Signal Type | Single Ended |
| Package Type | PDIP |
| Pin Count | 28 |
| Power Supply Type | Dual, Single |
| Switch Type | Analogue Multiplexer |
| Typical Dual Supply Voltage | ±12 V, ±15 V, ±18 V, ±9 V |
| Typical Single Supply Voltage | 12 V, 15 V, 18 V, 24 V, 28 V, 9 V |
| Width | 14.73mm |
| Operating Supply Voltage | 9 V, 12 V, 15 V, 18 V, 24 V, 28 V |
| Operating Supply Current | 0.08 mA |
| On Time - Max | 600 ns |
| Number of Switches | 1 |
| On Resistance - Max | 120 Ohms |
| Off Time - Max | 300 ns |
| Number of Channels | 1 |
| Package / Case | PDIP |
| Propagation Delay Time | 300 ns at +/- 15 V, 450 ns at 12 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| No. of Circuits | :1 |
| Supply Current | :80µA |
| On State Resistance Max | :50ohm |
| Supply Voltage Range | :± 15V |
| Analogue Switch Case Style | :DIP |
| No. of Pins | :28 |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Analogue Multiplexer Type | :CMOS |
| Base Number | :406 |
| No. of Channels | :16 |
| On Resistance Rds(on) | :100ohm |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Supply Voltage Max | :15V |
| Supply Voltage Min | :12V |
| Supply Voltage Source | :Dual |
| Termination Type | :Through Hole |
| Weight (kg) | 0.09 |
| Tariff No. | 85411000 |
咨询QQ
热线电话