所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 28PDIP |
| Type | Analog Multiplexer |
| Maximum On Resistance | 120@12V Ohm |
| Maximum Propagation Delay Bus to Bus | 350@±15V ns |
| Multiplexer Architecture | 16:1 |
| Maximum Turn-Off Time | 300@12V ns |
| Maximum Turn-On Time | 600@12V ns |
| Configuration | Single 16:1 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±5 V |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±20 V |
| Minimum Single Supply Voltage | 7.5 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 44 V |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Chip Enable Signals | Yes |
| Product Category | Multiplexer Switch ICs |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Switches | 1 |
| On Resistance (Max) | 120 Ohms |
| On Time (Max) | 600 ns |
| Off Time (Max) | 300 ns |
| Propagation Delay Time | 350 ns |
| Operating Supply Voltage | 12 V, +/- 15 V |
| Operating Supply Current | 0.05 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case | PDIP-28 |
| Maximum Power Dissipation | 625 mW |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Tube |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Typical Single Supply Voltage | 9|12|15|18|24|28 |
| Mounting | Through Hole |
| Package Width | 14.73(Max) |
| PCB | 28 |
| Maximum On Resistance | 120@12V |
| Maximum Power Dissipation | 625 |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±20 |
| Maximum Turn-Off Time | 300@12V |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Supply Current | 0.5@15V/-0.02@-15V |
| Power Supply Type | Single|Dual |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | PDIP |
| Standard Package Name | PDIP |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Single Supply Voltage | 44 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±5 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±9|±12|±15|±18 |
| Number of Inputs per Chip | 16 |
| Package Length | 39.7(Max) |
| Pin Count | 28 |
| Number of Outputs per Chip | 1 |
| Minimum Single Supply Voltage | 7.5 |
| Package Height | 3.31(Max) |
| Maximum Turn-On Time | 600@12V |
| Lead Shape | Through Hole |
| Unit Pack | 25 |
| MOQ | 500 |
| Function | Multiplexer |
| Circuit | 1 x 16:1 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | 28-PDIP |
| Voltage Supply Source | Single, Dual Supply |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply | 30µA |
| On-State Resistance | 100 Ohm |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 12V, ±5 V ~ 20 V |
| Other Names | DG406DJE3 |
| Package/Case | 28-DIP (0.600", 15.24mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| On Time - Max | 600 ns |
| On Resistance - Max | 120 Ohms |
| Off Time - Max | 300 ns |
| Power Dissipation | 0.625 W |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Package Type | PDIP |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Number of Inputs | 16 |
| Number of Outputs | 1 |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �9/�12/�15/�18 V |
| Power Supply Requirement | Single/Dual |
| Dual Supply Voltage (Min) | �5 V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Max) | 44 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 9/12/15/18/24/28 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �20 V |
| Multiplexer Configuration | Single 16 |
| Analog Switch ON Resistance | 120@12V ohm |
| Supply Current | 0.5@15V/-0.02@-15V mA |
| Single Supply Voltage (Min) | 7.5 V |
| Analog Switch Turn Off Time | 300@12V ns |
| Analog Switch Turn On Time | 600@12V ns |
| DELETED | Compliant |
| Current,Supply | 1nA |
| NumberofChannels | 16 |
| PowerConsumption | 200μW |
| Resistance,DraintoSourceOn | 50Ohm |
| Time,Transistion | 200ns |
| Time,Turn-OnEnable | 200ns |
| Voltage,Supply | 44V |
| Supply Type | Single Supply, Dual Supply |
| Brand | Vishay Semiconductors |
| Length | 39.7 mm |
| Supply Voltage - Max | 44 V |
| Supply Voltage - Min | 7.5 V |
| Series | DG4xx |
| Height | 3.31 mm |
| Supply Current - Max | 0.5 mA |
| Off Isolation - Typ | - 69 dB |
| Pd - Power Dissipation | 625 mW |
| Automotive | NO |
| Top(max) | 85 °C |
| Channels | 16 |
| Top(min) | -40 °C |
| Footprint | 192.76 mm² |
| Optimisation | LowPower |
| Leadfree Defin | RoHS-conform |
咨询QQ
热线电话