所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Contact Gender | Pin (Male) |
| Pitch | 2 mm |
| Number of Rows | 1 |
| Mounting Style | Cable |
| Termination Style | IDC |
| Housing Material | Polyamide |
| Contact Material | Phosphor Copper |
| Contact Plating | Tin |
| Current Rating | 1 A |
| Height | 5.9 mm |
| Length | 26 mm |
| Packaging | Bulk |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Voltage Rating | 100 VAC |
| Life | Obsolete |
| Features | Closed End |
| Mounting Type | Through Hole |
| Cable Termination | IDC |
| Connector Type | Individual Wires |
| Contact Finish | Tin |
| Wire Gauge | 28 AWG, Stranded |
| Color | Black |
| Standard Package | 100 |
| Number of Positions | 12 |
| Number of Positions Loaded | All |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话