所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Coil Current | 131.5mA |
| Coil Voltage | 5VDC |
| Turn On Voltage (Max) | 3.7 VDC |
| Coil Type | Non Latching |
| Turn Off Voltage (Min) | 0.5 VDC |
| Contact Form | SPST-NC (1 Form B) |
| Relay Type | Reed |
| Termination Style | PC Pin, Wire Leads |
| Switching Voltage | 7000VAC, 7000VDC - Max |
| Release Time | 3ms |
| Packaging | Tray |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Operate Time | 2ms |
| Contact Rating (Current) | 2A |
| Standard Package | 20 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Contact Material | Tungsten (W) |
| Coil Resistance | 38 Ohms |
| rohs | RoHS Compliant Part |
| Lifetime (Dry Switching) | 10^9 operations |
| Must Operate (DC @ 20C) | 3.7 V |
| Max Switching Power | 50W |
| Release Time Diode Fitted | 2.0ms |
| MainCategory | Relays |
| Mounting | Flying Leads |
| Operate Time Diode Fitted | 3.0ms |
| Must Release (DC @ 20C) | 0.5 V |
| SubCategory | Reed Relay |
| Insulation Resistance Contact to All Other Terminals (Minimum (Typical)) | 10^10 ohms (10^13 ohns) |
| Operating Temperature Range | -20C to +70C |
| Contact Resistance (Maximum (Typical)) | 250 ohms (100 ohms) |
| Switching Current | 2 Amps |
| Contact Configuration | 1B SPST-NC |
| Isolation Contact to Coil to All Other Terminals (DC or AC peak) | 17 kv |
| Max Carry CurrentDC or AC rms (60Hz) | 3 A |
| Lifetime (50W Switching) | 10^6 operations |
| Isolation Across Contacts (DC or AC peak) | 10 kv |
| Resistance | 28 ohm |
| Contact Type | Tungsten |
咨询QQ
热线电话