所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 165FBGA |
| Timing Type | Synchronous |
| Density | 72 Mb |
| Data Rate Architecture | QDR |
| Typical Operating Supply Voltage | 1.8 V |
| Address Bus Width | 19 Bit |
| Number of I/O Lines | 36 Bit |
| Number of Ports | 2 |
| Number of Words | 2 M |
| Architecture | Pipelined |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Package | Trays |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 13 |
| PCB | 165 |
| Screening Level | Industrial |
| Address Bus Width | 19 |
| Typical Operating Supply Voltage | 1.8 |
| EU RoHS | Compliant |
| Density | 72M |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | FBGA |
| Standard Package Name | BGA |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Clock Rate | 400 |
| Number of Bits per Word | 36 |
| Package Length | 15 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.7 |
| Pin Count | 165 |
| Maximum Operating Current | 1000 |
| Package Height | 0.89 |
| Maximum Access Time | 0.45 |
| Packaging | Tray |
| Maximum Operating Supply Voltage | 1.9 |
| Lead Shape | Ball |
| Factory Pack Quantity | 136 |
| Product Category | SRAM |
| Series | CY7C1545KV18 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Maximum Clock Frequency | 400 MHz |
| Brand | Cypress Semiconductor |
| Memory Type | QDR |
| Supply Current - Max | 1 A |
| Memory Size | 72 Mbit |
| Supply Voltage - Max | 1.9 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | FBGA-165 |
| Organization | 2 M x 36 |
| Supply Voltage - Min | 1.7 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Access Time | 0.45 ns |
| Interface Type | Parallel |
咨询QQ
热线电话