所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Resolution | :2 x 40 |
| Character Format | :Dot Matrix |
| Viewing Area (H x W) | :16mm x 188.55mm |
| Supply Current | :500mA |
| Supply Voltage Min | :4.75V |
| Supply Voltage Max | :5.25V |
| Interface Type | :Parallel, Serial |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| Character Height | :5.05mm |
| Character Size | :5.1mm |
| Character Width | :3.3mm |
| Display Area Depth | :16mm |
| Display Area Width | :188.55mm |
| Display Technology | :VFD |
| External Depth | :26.5mm |
| External Length / Height | :43mm |
| External Width | :240mm |
| Fixing Centres LxW | :16.5 x 230.0mm |
| Fixing Hole Diameter | :3.5mm |
| Height | :43mm |
| No. of Characters Per Line | :40 |
| No. of Lines | :2 |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Pitch Spacing | :0.55mm |
| Pixel Width | :0.5mm |
| Row Pitch | :0.75mm |
| Supply Current Max | :735mA |
| Supply Voltage DC Max | :5.25V |
| Supply Voltage Range | :4.75V to 5.25V |
| Supply Voltage V DC | :5V |
| User Definable Fonts | :2 |
| Voltage Vcc Max | :5.25V |
| Weight (kg) | 0.22 |
| Tariff No. | 85318020 |
咨询QQ
热线电话