所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Resolution | :4 x 20 |
| Character Format | :Dot Matrix |
| Viewing Area (H x W) | :26mm x 90.4mm |
| Supply Current | :310mA |
| Supply Voltage Min | :4.75V |
| Supply Voltage Max | :5.25V |
| Interface Type | :Parallel, Serial |
| Operating Temperature Min | :-10°C |
| Operating Temperature Max | :65°C |
| Character Height | :5mm |
| Character Size | :5mm |
| Character Width | :3mm |
| Display Area Depth | :26mm |
| Display Area Width | :90.4mm |
| Display Technology | :VFD |
| External Depth | :25.5mm |
| External Length / Height | :64mm |
| External Width | :150mm |
| Fixing Centres LxW | :54.0 x 140.0mm |
| Fixing Hole Diameter | :3.5mm |
| Height | :64mm |
| No. of Characters Per Line | :20 |
| No. of Lines | :4 |
| Operating Temperature Range | :-10°C to +65°C |
| Pitch Spacing | :0.65mm |
| Pixel Width | :0.4mm |
| Row Pitch | :0.75mm |
| Supply Current Max | :326mA |
| Supply Voltage DC Max | :5.25V |
| Supply Voltage Range | :4.75V to 5.25V |
| Supply Voltage V DC | :5V |
| User Definable Fonts | :2 |
| Voltage Vcc Max | :5.25V |
| Weight (kg) | 0.095 |
| Tariff No. | 85318020 |
咨询QQ
热线电话