所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Industrial Current Sensors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Current Rating | 600 A |
| Supply Voltage | +/- 12 VDC to +/- 18 VDC |
| Operating Temperature | - 40 C to + 85 C |
| Accuracy | +/- 0.5 % |
| Type | Closed Loop Linear |
| Typical Operating Supply Voltage | ±15 |
| EU RoHS | Compliant |
| Package Height | 61.2 |
| Mounting | Through Hole |
| Sensing Current Type | AC|DC |
| Package Width | 19 |
| PCB | 3 |
| Package Length | 67.5 |
| Pin Count | 3 |
| eurohs | Compliant |
| Minimum Measuring Resistance | 5 Ohm |
| Housing Material | Glass-filled PBT (UL94-V0) |
| Coil Turns | 2000 |
| Maximum Continuous Current | ±600 A |
| Package Style | Housed |
| UNSPSC Commodity | 411121 Transducers |
| Output Type | Current |
| Nominal Operate Current @ 25 °C | 300 A RMS |
| Sensed Current Range | ±600 A |
| Operating Temperature Range | -40 °C to 85 °C [-40 °F to 185 °F] |
| Pinout Style | Molex (3-way) |
| Coil Resistance @ 25 °C | 31 Ohm |
| Storage Temperature Range | -40 °C to 90 °C [-40 °F to 194 °F] |
| Maximum Measuring Resistance | 82 Ohm |
| Series Name | CSN |
| Output Nominal | 150 mA |
| UNSPSC Code | 411121 |
| Sensed Current Type | ac or dc |
| Supply Current | ±10 mA + output |
| Subcategory | Current Sensors |
| Lead Time | 70 Days |
| Packaging | Bulk |
| Sensor Type | Closed Loop |
| Mounting Type | Through Hole |
| Output | Current |
| Polarization | Bidirectional |
| Current - Supply | 10mA |
| Voltage - Supply | 15 V ~ 18 V |
| Standard Package | 10 |
| Current - Sensing | ±600A |
| Response Time | 0.5µs |
| Package/Case | Module, Single Pass Through |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency Bandwidth | DC → 150 kHz |
| Input Current Range | 0 → 600 A |
| Maximum Cable Diameter | 26mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Output Current Range | 150mA |
| Overall Depth | 19mm |
| Overall Height | 61.2mm |
| Overall Width | 67.5mm |
| Sensor/Transducer Type | Closed Loop |
| Product Type | Closed Loop Linear |
| Package Type | Housed |
| Continuous Current | ±600 A |
| Operate Current | 300 A RMS @ 25 °C |
| Offset Current | |
| Offset Current Drift | |
| Coil Resistance | 31 Ohm |
| Storage Temperature | -40 °C to 90 °C [-40 °F to 194 °F] |
| Measuring Resistance | 5 Ohm min., 82 Ohm max. |
| Comment | Reduced size 300 A housed sensor. |
| 输出 | Current |
| 传感器类型 | Closed Loop |
| 系列 | CSN |
| 电流 - 电源 | 10mA |
| 操作温度 | -40°C ~ 85°C |
| 电压 - 电源 | 15 V ~ 18 V |
| 电流 - 检测 | ±600A |
| 极化 | Bidirectional |
| 装配类型 | Through Hole |
| 响应时间 | 0.5µs |
| 精度 | ±0.5% |
| 封装/外壳 | Module, Single Pass Through |
| Supply current | 10 mA |
| Operating temperature | -40...+85 °C |
| Power supply | ± 12...± 18 |
| Sensed current range | ± 600 |
| 输出电流范围 | 150mA |
| 变压器类型 | 闭路霍尔效应 |
| 总体深度 | 19mm |
| 最高工作温度 | +85°C |
| 电源电压 | 15 V |
| 安装类型 | 母线,印刷电路板安装 |
| 最低工作温度 | -40°C |
| 最大电缆直径 | 26mm |
| 总体宽度 | 67.5mm |
| 频率带宽 | 直流 → 150 kHz |
| 总体高度 | 61.2mm |
| 精确度 | ±0.5% |
| 输入电流范围 | 0 → 600 A |
咨询QQ
热线电话