所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Typical Operating Supply Voltage | ±15 |
| EU RoHS | Compliant |
| Package Height | 61.2 |
| Mounting | Screw |
| Sensing Current Type | AC|DC |
| Package Width | 17.9 |
| PCB | 3 |
| Package Length | 67.5 |
| Type | Closed Loop |
| Pin Count | 3 |
| eurohs | Compliant |
| Subcategory | Current Sensors |
| Lead Time | 70 Days |
| Accuracy | ±0.5 % |
| Frequency Bandwidth | DC → 150 kHz |
| Input Current Range | 0 → 600 A |
| Maximum Cable Diameter | 26mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Mounting Type | Busbar, Through Hole |
| Output Current Range | 150mA |
| Overall Depth | 17.9mm |
| Overall Height | 61.2mm |
| Overall Width | 67.5mm |
| Sensor Type | Closed Loop Hall Effect |
| Supply Voltage | 15 V |
| rohs | Not Applicable |
| Sensor/Transducer Type | Closed Loop |
| Supply current | 10 mA |
| Operating temperature | -40...+85 °C |
| Power supply | ± 12...± 18 |
| Sensed current range | ± 600 |
| 传感器类型 | 闭合环路霍尔效应 |
| 输出电流范围 | 150mA |
| 变压器类型 | 闭路霍尔效应 |
| 总体深度 | 17.9mm |
| 最高工作温度 | +85°C |
| 电源电压 | 15 V |
| 安装类型 | 母线,印刷电路板安装 |
| 最低工作温度 | -40°C |
| 最大电缆直径 | 26mm |
| 总体宽度 | 67.5mm |
| 频率带宽 | 直流 → 150 kHz |
| 总体高度 | 61.2mm |
| 精确度 | ±0.5% |
| 输入电流范围 | 0 → 600 A |
咨询QQ
热线电话