所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Subcategory | Sensor Misc |
| Lead Time | 365 Days |
| Product Type | Closed Loop Linear |
| Sensed Current Type | ac or dc |
| Sensed Current Range | ±320 A |
| Package Type | Thru Hole PCB Mount |
| Output Type | Current |
| Continuous Current | ±320 A |
| Operate Current | 230 A RMS @ 25 °C |
| Supply Current | ±10 mA + Output |
| Supply Voltage | ±15.0 Vdc |
| Offset Current | |
| Offset Current Drift | |
| Coil Resistance | 29 Ohm |
| Response Time | |
| Coil Turns | 2000 |
| Output Nominal | 115 mA |
| Operating Temperature | -40 °C to 85 °C [-40 °F to 185 °F] |
| Storage Temperature | -40 °C to 90 °C [-40 °F to 194 °F] |
| Measuring Resistance | 20 Ohm min., 90 Ohm max. |
| Housing Material | Glass-filled Polyamide (UL94-V0) |
| Mounting | PCB on 3 Pins |
| Pinout Style | Offset |
| Accuracy | ±0.5 % |
| Comment | 230 A PCB mount sensor. |
| UNSPSC Code | 41111928 |
| UNSPSC Commodity | 41111928 Current Sensors |
| Series Name | CSN |
咨询QQ
热线电话