所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Current Rating | +/- 200 A |
| Supply Voltage | +/- 12 VDC to +/- 15 VDC |
| Operating Temperature | - 40 C to + 85 C |
| Accuracy | +/- 0.5 % |
| Type | Closed Loop Linear |
| EU RoHS | Compliant |
| Package Height | 29.6 |
| Mounting | Through Hole |
| Package Width | 14.45 |
| Package Length | 36.6 |
| eurohs | Compliant |
| Minimum Measuring Resistance | 30 Ohm |
| Housing Material | Glass-filled PBT (UL94-V0) |
| Coil Turns | 1000 |
| Maximum Continuous Current | ±200 A |
| Package Style | Series Connect PCB Mount |
| UNSPSC Commodity | 411121 Transducers |
| Output Type | Current |
| Nominal Operate Current @ 25 °C | 125 A RMS |
| Sensed Current Range | ±200 A |
| Operating Temperature Range | -40 °C to 85 °C [-40 °F to 185 °F] |
| Pinout Style | Center |
| Coil Resistance @ 25 °C | 30 Ohm |
| Storage Temperature Range | -40 °C to 90 °C [-40 °F to 194 °F] |
| Maximum Measuring Resistance | 70 Ohm |
| Series Name | CSN |
| Output Nominal | 125 mA |
| UNSPSC Code | 411121 |
| Sensed Current Type | ac or dc |
| Supply Current | ±14 mA + output |
| Subcategory | Sensor Misc |
| Lead Time | 70 Days |
| Packaging | Bulk |
| Sensor Type | Closed Loop |
| Mounting Type | Through Hole |
| Output | Current |
| Current - Supply | 14mA |
| Voltage - Supply | ±12 V ~ 15 V |
| Standard Package | 20 |
| Current - Sensing | ±200A |
| Response Time | 0.5µs |
| Package/Case | Module, Single Pass Through |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Sensor/Transducer Type | Closed Loop |
| Product Type | Closed Loop Linear |
| Package Type | Series Connect PCB Mount |
| Continuous Current | ±200 A |
| Operate Current | 125 A RMS @ 25 °C |
| Offset Current | |
| Offset Current Drift | |
| Coil Resistance | 30 Ohm |
| Storage Temperature | -40 °C to 90 °C [-40 °F to 194 °F] |
| Measuring Resistance | 30 Ohm min., 70 Ohm max. |
| Comment | Fitted with a primary busbar. |
咨询QQ
热线电话