所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Board Mount Current Sensors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Current Rating | 0.5 A |
| Supply Voltage | 5 VDC |
| Response Time | 100 us |
| Output Voltage | 0.4 V |
| Operating Temperature | - 25 C to + 85 C |
| Type | Digital Current Sensor |
| EU RoHS | Compliant |
| Package Height | 19 |
| Mounting | Screw |
| Package Width | 25.4 |
| Package Length | 31.8 |
| eurohs | Compliant |
| Subcategory | Sensor Misc |
| Lead Time | 84 Days |
| Packaging | Bulk |
| Sensor Type | * |
| Mounting Type | Through Hole |
| Output | 400mV |
| Current - Supply | 2.5mA |
| Voltage - Supply | 5V |
| Standard Package | 5 |
| Current - Sensing | 1A |
| Package/Case | Module, Single Pass Through |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Sensor/Transducer Type | Closed Loop |
| 输出 | 400mV |
| 传感器类型 | * |
| 系列 | CSDA |
| 电流 - 电源 | 2.5mA |
| 操作温度 | -25°C ~ 85°C |
| 电压 - 电源 | 5V |
| 电流 - 检测 | 1A |
| 装配类型 | Through Hole |
| 响应时间 | 100µs |
| 封装/外壳 | Module, Single Pass Through |
咨询QQ
热线电话