所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SOIC N |
| Polarity | Negative|Positive |
| Number of Outputs | 1 |
| Minimum Input Voltage | 3.4 V |
| Maximum Input Voltage | 45 V |
| Maximum Output Current | 0.2 A |
| Output Voltage | -10 to 45 V |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 0.1@100uA|0.35@200mA V |
| Load Regulation | 10 mV |
| Maximum Quiescent Current | 0.15 mA |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Output Type | Adjustable |
| Standard Package | Cut Tape |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Typical Dropout Voltage @ Current | 0.1@100uA|0.35@200mA |
| Package Width | 4(Max) |
| Minimum Input Voltage | 3.4 |
| PCB | 8 |
| Screening Level | Automotive |
| Type | LDO |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SOIC N |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Line Regulation | 10mV |
| Package Length | 5(Max) |
| Special Features | Reverse Battery Protection|Short ... |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Dropout Voltage @ Current | 0.15@100uA|0.5@30mA|0.6@200mA |
| Maximum Quiescent Current | 0.15 |
| Package Height | 1.5(Max) |
| Output Voltage | -10 to 45 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum Output Current | 0.2 |
| Maximum Input Voltage | 45 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Regulator Topology | Positive Adjustable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Limit (Min) | 250mA |
| Supplier Device Package | 8-SOIC N |
| Voltage - Output | 2.8 V ~ 45 V |
| Voltage - Dropout (Typical) | 0.35V @ 200mA |
| Current - Output | 200mA |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Input | 3.4 V ~ 45 V |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | CS8182YDFR8GOSCT |
| Output Current | 200 mA |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Input Voltage MAX | 45 V |
| Product Category | LDO Voltage Regulators |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Dropout Voltage - Max | 0.15 V at 100 uA |
| Input Bias Current - Max | 0.075 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage MIN | + 3.4 V |
| Operating Temp Range | -40C to 125C |
| Regulator Output Type | Adjustable |
| Voltage Regulator Type | Linear |
| Package Type | SOIC N |
| Polarity Type | Negative/Positive |
| Operating Temperature Classification | Automotive |
| Input Voltage (Max) | 45 V |
| Input Voltage (Min) | 3.4 V |
| Quiescent Current (Max) | 0.15 mA |
| Topology | LDO |
| Rad Hardened | No |
| Dropout Voltage@Current (Typ) | 0.1@100uA/0.35@200mA |
| Input Voltage | 45 V |
| Input Voltage Min | :3.4V |
| Input Voltage Max | :45V |
| Output Voltage Min | :2.8V |
| Output Voltage Max | :45V |
| Dropout Voltage Vdo | :350mV |
| Voltage Regulator Case Style | :SOIC |
| No. of Pins | :8 |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :125°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +125°C |
| Output Voltage Adjustable Range | :2.8V to 45V |
| Primary Input Voltage | :45V |
| Weight (kg) | 0.0001 |
| Tariff No. | 85423190 |
咨询QQ
热线电话