所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Number of Outputs | 1 |
| Internal Driver | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Standard Package | 48 |
| Supplier Device Package | 16-SOIC N |
| Packaging | Bulk |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Constant Current | Yes |
| Voltage - Supply | 11 V ~ 17 V |
| Type - Primary | General Purpose |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names | 598-2310 |
| Topology | AC DC Offline Switcher, Flyback, PWM, Step-Down (Buck), Step-Up (Boost) |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Power Dissipation | 400 mW |
| Maximum Supply Current | 4.5 mA |
| Input Voltage | 11 V to 17 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Operating Frequency | 6 kHz to 200 kHz |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话