所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Mounting Angle | Right |
| Current Rating | 0.3 A |
| Voltage Rating | 50 V |
| Series | CNU018 |
| Termination Style | SMD |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Number of Positions / Contacts | 24 |
| Contact Plating | Gold |
| Pitch | 0.5 mm |
| Temperature Range | - 20 C to + 85 C |
| Product Type | Connectors |
| Contact Material | Copper Alloy |
咨询QQ
热线电话