所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16SOIC N |
| Number of Channels per Chip | 4 |
| Output Type | Open Drain |
| Typical Voltage Gain | 80 dB |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Single Supply Voltage | 16 V |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±8|7 V |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Manufacturer Type | Low Voltage Comparator |
| Rail to Rail | No |
| Package Width | 4(Max) |
| PCB | 16 |
| Screening Level | Extended Industrial |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±8|7 |
| Maximum Input Bias Current | 3@5V |
| EU RoHS | Compliant |
| Typical Voltage Gain | 80 |
| Power Supply Type | Single|Triple |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SOIC N |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Maximum Single Supply Voltage | 16 |
| Typical CMRR | 60(Min) |
| Package Length | 10(Max) |
| Pin Count | 16 |
| Maximum Input Offset Voltage | 3@5V |
| Package Height | 1.5(Max) |
| Typical PSRR | 60(Min) |
| Packaging | Tape and Reel |
| Technology | BiCMOS |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Number of Elements | 4 |
| Propagation Delay (Max) | 75ns |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Input Bias (Max) | 3µA @ 5V |
| Current - Quiescent (Max) | 1.2mA, 1mA |
| Hysteresis | 2mV |
| Voltage - Input Offset (Max) | 3mV @ 5V |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | ±5V |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| CMRR, PSRR (Typ) | 60dB CMRR, 60dB PSRR |
| Type | General Purpose |
| Package/Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Offset Voltage - Max | 3 mV |
| Supply Current - Max | 1.4 mA |
| Supply Voltage - Max | 16 V |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | SOIC N |
| Number of Channels | 4 Channel |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Series | * |
| Other Names | CMP402GSZ-REELCT |
| Supply Type | Single, Triple |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Operating Supply Current | 1.4 mA |
| Ib - Input Bias Current | 3 uA |
| PSRR - Power Supply Rejection Ratio | 60 dB |
| Product | Analog Comparators |
| Brand | Analog Devices |
| CMRR - Common Mode Rejection Ratio | 60 dB |
| Comparator Type | General Purpose |
| Shutdown | No Shutdown |
| Length | 10 mm (Max) |
| Voltage Gain dB | 80 dB |
| Vos - Input Offset Voltage | 3 mV |
| Height | 1.5 mm (Max) |
| Mounting Style | SMD/SMT |
咨询QQ
热线电话