所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 0.07 Farad |
| Tolerance | - 20 %, + 80 % |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| ESR | 115 mOhms |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 70 C |
| Termination Style | Radial |
| Lead Spacing | 11 mm |
| Dimensions | 17.5 mm W x 28 mm L x 5.4 mm H |
| Capacitance - uF | 70000 uF |
| Case Height | 5.4 mm |
| Case Length | 28 mm |
| Case Width | 17.5 mm |
| Leakage Current | 20 uA |
| Packaging | Tray |
| Product | Supercapacitors |
| Series | CLG |
| Capacitance Tolerance | :+80%, -20% |
| Capacitor Case Style | :- |
| Capacitor Terminals | :Radial Leaded |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :70°C |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Capacitor Mounting | :Through Hole |
| No. of Pins | :2 |
| Weight (kg) | 0.0063 |
| Tariff No. | 85322900 |
咨询QQ
热线电话