所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 0.035 Farad |
| Tolerance | - 20 %, + 80 % |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| ESR | 230 mOhms |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 70 C |
| Termination Style | Radial |
| Lead Spacing | 11 mm |
| Dimensions | 17.5 mm W x 28 mm L x 3.4 mm H |
| Capacitance - uF | 35000 uF |
| Case Height | 3.4 mm |
| Case Length | 28 mm |
| Case Width | 17.5 mm |
| Leakage Current | 10 uA |
| Packaging | Tray |
| Product | Supercapacitors |
| Series | CLG |
咨询QQ
热线电话