所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Europe RoHS Compliance | Yes |
| Wire Type | Discrete or Ribbon Cable |
| Features | Closed End, Polarizing Key |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Cable Termination | IDC |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Bulk |
| Wire Gauge | 26-28 AWG |
| Number of Rows | 2 |
| Standard Package | 100 |
| Contact Type | Female Socket |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Positions | 50 |
| Color | Gray |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| AgencyApprovals | cUL,UL |
| Angle | Straight |
| Brand/Series | CHGSeries |
| ContactPlating | Gold |
| Current,Rating | 1.5A |
| Diameter,Insulation | 0.054" |
| FlammabilityRating | UL94V-0 |
| Length,Overall | 2.68" |
| Material,Contact | CopperAlloy |
| Material,Dielectric | PBT |
| NumberofContacts | 50 |
| NumberofRows | 2 |
| PinSpacing | 0.1" |
| PrimaryType | Rectangular |
| SpecialFeatures | Polarized |
| Standards | DIN41612 |
| Temperature,Operating | -55to+105°C |
| Termination | IDC |
| Type | Socket,Wiremount |
| Wire,AWG | 28-26 |
咨询QQ
热线电话