所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 20SOIC |
| Logic Function | Shift Register |
| Logic Family | HCT |
| Number of Element Outputs | 10 |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Output Type | 3-State |
| Direction Type | Bi-Directional |
| Operation Mode | Serial/Parallel to Serial/Parallel |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 V |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Counter Shift Registers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Counting Sequence | Serial/Parallel to Serial/Parallel |
| Number of Circuits | 1 |
| Package / Case | SOIC-20 |
| Logic Type | CMOS |
| Number of Input Lines | 10 |
| Propagation Delay Time | 45 ns |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Packaging | Reel |
| Function | Shift Register |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Number of Output Lines | 10 |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Output High, Low | 4mA, 4mA |
| Supplier Device Package | 20-SOIC |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Package/Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Series | CD74HCT299 |
| Unit Weight | 0.017662 oz |
咨询QQ
热线电话