所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16CDIP |
| Logic Function | Shift Register |
| Logic Family | CD4000 |
| Number of Element Inputs | 6 |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Direction Type | Uni-Directional |
| Operation Mode | Serial/Parallel to Parallel |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5|9|12|15 V |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Fabrication Technology | CMOS |
| Mounting | Through Hole |
| Absolute Propagation Delay Time | 500 |
| Package Width | 7.62(Max) |
| PCB | 16 |
| Screening Level | Military |
| Number of Element Outputs | 4 |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5|9|12|15 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Supplier Package | CDIP |
| Standard Package Name | CDIP |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Package Length | 21.34(Max) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 3 |
| Pin Count | 16 |
| Package Height | 3.56(Max) |
| Number of Stages | 4 |
| Packaging | Tube |
| Maximum Operating Supply Voltage | 18 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Technology | CMOS |
| Logical Function | Shift Register |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Output Type | Standard |
| Package Type | CDIP |
| Type | Not Required |
| Propagation Delay Time | 500 ns |
| Number of Elements | 1 |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Number of Bits | 4 |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 3.3/5/9/12/15 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 3 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 18 V |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -55 to 125 |
| DSCC # | |
| Package | Pins | CDIP (J) | 16 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 1 | TUBE |
| Functional Diagram | |
| Technology Family | CD4000 |
| tpd @ Nom Voltage | 200 |
| VCC | 18 |
| Input Type | CMOS |
| HiRel | Y |
| Package Group | CDIP |
| Reference Design | |
| No of Outputs | |
| Operating Temperature Range | -55 to 125 |
| Datasheet | SCHS038C |
| F @ Nom Voltage | 8 |
| ICC @ Nom Voltage | 0.3 |
| TI Design | |
| Schmitt Trigger | No |
| Rating | Military |
| Output Drive (IOL/IOH) | 1.5/-1.5 |
| 3-State Output | No |
| Voltage | 10 |
咨询QQ
热线电话