所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 24TQFN EP |
| Operating Supply Voltage | 3 to 5.5 V |
| Number of Segments | 16 |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | LED Lighting Drivers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Input Voltage | 3 V to 5.5 V |
| Maximum Supply Current | 100 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | TQFN-24 |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Reel |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5 |
| Standard Package Name | QFN |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Maximum Supply Current | 10000(Typ) |
| Supplier Package | TQFN EP |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 3 |
| Pin Count | 24 |
| Lead Shape | No Lead |
| Number of Outputs | 16 |
| Internal Driver | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 24-TQFN (4x4) |
| Voltage - Output | 0.4 V ~ 5.5 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Constant Current | Yes |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 5.5 V |
| Type - Primary | General Purpose |
| Frequency | 25MHz |
| Topology | PWM |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | CAT4016HV6-GT2OSCT |
| High Level Output Current | 150 mA |
| 内部驱动器 | Yes |
| 电压 - 输出 | 0.4 V ~ 5.5 V |
| 类型 - 初级 | General Purpose |
| 操作温度 | -40°C ~ 85°C |
| 电压 - 电源 | 3 V ~ 5.5 V |
| 封装/外壳 | 24-WFQFN Exposed Pad |
| 恒流 | Yes |
| 频率 | 25MHz |
| 装配类型 | Surface Mount |
| 输出数 | 16 |
| 典型工作电源电压 | 3 → 5.5 V |
| 匹配 | 6% |
| 最大电源电流 | 8 mA,9 mA |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 引脚数目 | 24 |
| 高度 | 0.75mm |
| 段数 | 16 |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 最高工作温度 | +85 °C |
| 宽度 | 4mm |
| 封装类型 | TQFN |
| 长度 | 4mm |
| Board Level Components | Y |
| 尺寸 | 4 x 4 x 0.75mm |
| Series | CAT4016 |
| Brand | ON Semiconductor |
| Supply Current - Max | 100 mA |
咨询QQ
热线电话