所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SOIC N |
| Number of Channels per Chip | 2 |
| Type | General Purpose Amplifier |
| Typical Slew Rate | 5@5V V/us |
| Rail to Rail | Rail to Rail Output |
| Maximum Supply Current | 2.25@5V mA |
| Maximum Input Offset Voltage | 15@5V mV |
| Minimum CMRR | 50 dB |
| Minimum Single Supply Voltage | 4.5 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 16 V |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±2.25 V |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±8 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Typical Voltage Gain | 111 dB |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Unit Pack | 980 |
| MOQ | 980 |
| Current - Output / Channel | 45mA |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Packaging | Tube |
| Current - Supply | 9mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 4.5 V ~ 16 V, ±2.25 V ~ 8 V |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Slew Rate | 5 V/µs |
| Current - Input Bias | 5pA |
| Voltage - Input Offset | 6mV |
| Number of Circuits | 2 |
| Gain Bandwidth Product | 3MHz |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Factory Pack Quantity | 98 |
| Shutdown | No Shutdown |
| Technology | BiCMOS |
| Common Mode Rejection Ratio - Min | 50 dB |
| Input Offset Voltage | 15 mV |
| Number of Channels | 2 Channel |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Supply Current | 2.25 mA |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Package Type | SOIC N |
| Pin Count | 8 |
| Number of Elements | 2 |
| Common Mode Rejection Ratio | 50 dB |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �3/�5 V |
| Input Bias Current | 0.015 nA |
| Power Supply Requirement | Single/Dual |
| Dual Supply Voltage (Min) | �2.25 V |
| Rail/Rail I/O Type | Rail to Rail Output |
| Shut Down Feature | No |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 4.5 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 16 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 5 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �8 V |
| Power Supply Rejection Ratio | 70 dB |
| Voltage Gain in dB | 111 dB |
| 供应商器件封装 | 8-SOIC |
| 电压 - 电源,单/双 (±) | 4.5 V ~ 16 V, ±2.25 V ~ 8 V |
| 操作温度 | -55°C ~ 125°C |
| 电路数量 | 2 |
| 电流 - 输入偏置 | 5pA |
| 压摆率 | 5 V/µs |
| 电压 - 输入失调 | 6mV |
| 封装/外壳 | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| 输出类型 | Rail-to-Rail |
| 电流 - 输出/通道 | 45mA |
| 增益带宽 | 3MHz |
| 放大器类型 | General Purpose |
| 电流 - 电源 | 9mA |
| 典型双电源电压 | ±3 V, ±5 V |
| Board Level Components | Y |
| 典型电压增益 | 111 dB |
| 典型单电源电压 | 5 V |
| 典型转换速率 | 5V/µs |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 电源类型 | 双,单 |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 高度 | 1.5mm |
| 最高工作温度 | +125 °C |
| 宽度 | 4mm |
| 封装类型 | SOIC |
| 引脚数目 | 8 |
| 长度 | 5mm |
| 每片芯片通道数目 | 2 |
| 尺寸 | 5 x 4 x 1.5mm |
| Supply Type | Single, Dual |
| Operating Supply Current | 2.25 mA |
| Dual Supply Voltage | +/- 3 V, +/- 5 V |
| PSRR - Power Supply Rejection Ratio | 70 dB |
| Product | Operational Amplifiers |
| Brand | Intersil |
| SR - Slew Rate | 5 V/us |
| Length | 5 mm (Max) |
| Supply Voltage - Max | 16 V |
| Supply Voltage - Min | 4.5 V |
| Voltage Gain dB | 111 dB |
| Vos - Input Offset Voltage | 15 mV |
| Series | CA5260 |
| Height | 1.5 mm (Max) |
| Mounting Style | SMD/SMT |
咨询QQ
热线电话