所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8PDIP |
| Number of Channels per Chip | 2 |
| Type | General Purpose Amplifier |
| Typical Gain Bandwidth Product | 4 MHz |
| Typical Slew Rate | 10@±7.5V V/us |
| Maximum Supply Current | 1.2(Typ)@5V mA |
| Maximum Input Offset Voltage | 2(Typ)@5V mV |
| Minimum CMRR | 70(Typ) dB |
| Minimum Single Supply Voltage | 4 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 16 V |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±2 V |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±8 V |
| Mounting | Through Hole |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Typical Voltage Gain | 100 dB |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Unit Pack | 1000 |
| MOQ | 1000 |
| Current - Output / Channel | 45mA |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Mounting Type | Through Hole |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Packaging | Tube |
| Current - Supply | 9mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 4 V ~ 16 V, ±2 V ~ 8 V |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Slew Rate | 10 V/µs |
| Current - Input Bias | 2pA |
| Voltage - Input Offset | 2mV |
| Number of Circuits | 2 |
| Gain Bandwidth Product | 4MHz |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 5 V, 9 V, 12 V, 15 V |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Technology | BiCMOS |
| Common Mode Rejection Ratio - Min | 70 dB |
| Input Offset Voltage | 2 mV |
| Number of Channels | 2 Channel |
| Shutdown | No Shutdown |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Supply Current | 1.2 mA |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Package Type | PDIP |
| Pin Count | 8 |
| Number of Elements | 2 |
| Common Mode Rejection Ratio | 70 dB |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Dual Supply Voltage (Typ) | �3/�5 V |
| Power Supply Requirement | Single/Dual |
| Dual Supply Voltage (Min) | �2 V |
| Rail/Rail I/O Type | No |
| Shut Down Feature | No |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 4 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 16 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 5/9/12/15 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �8 V |
| Power Supply Rejection Ratio | 73.98 dB |
| Voltage Gain in dB | 100 dB |
| Unity Gain Bandwidth Product | 4MHz |
| 典型双电源电压 | ±3 V, ±5 V |
| Board Level Components | Y |
| 典型电压增益 | 100 dB |
| 典型增益带宽积 | 4MHz |
| 典型单电源电压 | 5 → 15 V |
| 典型转换速率 | 10V/µs |
| 安装类型 | 通孔 |
| 电源类型 | 双,单 |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 高度 | 4.95mm |
| 最高工作温度 | +125 °C |
| 宽度 | 7.11mm |
| 尺寸 | 10.16 x 7.11 x 4.95mm |
| 引脚数目 | 8 |
| 长度 | 10.16mm |
| 输出类型 | CMOS |
| 封装类型 | PDIP |
| 每片芯片通道数目 | 2 |
| Supply Type | Single, Dual |
| Operating Supply Current | 1.2 mA |
| Dual Supply Voltage | +/- 3 V, +/- 5 V |
| PSRR - Power Supply Rejection Ratio | 73.98 dB |
| Product | Operational Amplifiers |
| GBP - Gain Bandwidth Product | 4 MHz |
| Brand | Intersil |
| SR - Slew Rate | 10 V/us |
| Length | 10.16 mm (Max) |
| Supply Voltage - Max | 16 V |
| Supply Voltage - Min | 4 V |
| Voltage Gain dB | 100 dB |
| Vos - Input Offset Voltage | 2 mV |
| Series | CA3260A |
| Height | 4.95 mm (Max) |
| Mounting Style | Through Hole |
咨询QQ
热线电话