Kyocera Industrial Ceramics Corporation
所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Background Color | White |
| Display Type | FSTN - Film Super-Twisted Nematic |
| Viewing Area | 83.00mm L x 18.60mm W |
| Display Mode | Transflective |
| Display Format | 20 x 2 |
| Character Format | 5 x 8 Dots |
| Outline L x W x H | 116.00mm x 37.00mm x 15.60mm |
| Text Color | Black |
| Number of Characters | 40 |
| Standard Package | 80 |
| Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Backlight | LED - White |
咨询QQ
热线电话