所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SOIC |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Type | General Purpose Amplifier |
| Typical Slew Rate | 2000@±15V V/us |
| Maximum Input Offset Voltage | 100@±15V mV |
| Maximum Input Bias Current | 20@±15V uA |
| Typical Input Noise Voltage Density | 4@±15V nV/rtHz |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±2.25 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Typical Voltage Gain | 0.087 dB |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Manufacturer Type | High Speed Amplifier |
| Rail to Rail | No |
| Package Width | 4(Max) |
| PCB | 8 |
| Maximum Input Bias Current | 20@±15V |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Dual Supply Voltage | ±18 |
| Typical Voltage Gain | 0.087 |
| Power Supply Type | Dual |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SOIC |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Minimum Dual Supply Voltage | ±2.25 |
| Typical Dual Supply Voltage | ±3|±5|±9|±12|±15 |
| Shut Down Support | No |
| Package Length | 5(Max) |
| Pin Count | 8 |
| Maximum Input Offset Voltage | 100@±15V |
| Package Height | 1.5(Max) |
| Packaging | Tape and Reel |
| Typical Slew Rate | 2000@±15V |
| Technology | Bipolar |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Current - Output / Channel | 250mA |
| Amplifier Type | Buffer |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 180MHz |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Supply | 15mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 4.5 V ~ 36 V, ±2.25 V ~ 18 V |
| Slew Rate | 2000 V/µs |
| Current - Input Bias | 5µA |
| Voltage - Input Offset | 30mV |
| Number of Circuits | 1 |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Supply Voltage | 4.5 V to 36 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Product | Buffer Amplifier |
| Product Category | High Speed Operational Amplifiers |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Series | BUF634 |
| Voltage Gain dB | 100 dB |
| Unit Weight | 0.002677 oz |
| Input Offset Voltage | 100 mV |
| Number of Channels | 1 Channel |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | SOIC-8 |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Supply Current | 20 mA |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Package Type | SOIC |
| Number of Elements | 1 |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Input Bias Current | 20000 nA |
| Power Supply Requirement | Dual |
| Dual Supply Voltage (Min) | �2.25 V |
| Rail/Rail I/O Type | No |
| Shut Down Feature | No |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Single Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Dual Supply Voltage (Max) | �18 V |
| Voltage Gain in dB | 0.087 dB |
咨询QQ
热线电话